Turkcell’den Türkiye’de bir ilk: Anında Mobil İmza

Güçlü teknolojik altyapısı ve yenilikçi servisleriyle Turkcell, dijitalleşmedeki öncü konumunu yeni projeleriyle güçlendirmeye devam ediyor. Geleceğin dijital dünyasına yönelik her alanda stratejik yatırımlar yapan Turkcell, kısa bir süre önce uygulamaya aldığı Anında Mobil İmza abonelik kanalı ile zamandan tasarruf edilmesini ve karbon ayak izinin azalmasını sağlıyor.

HEM GÜVENLİ HEM DE HIZLI

Turkcell’liler, Anında Mobil İmza ile imzalarını dijitale taşıyarak, banka, ikametgâh, e-Devlet gibi ıslak imza gerektiren tüm resmi işlemlerini zamandan bağımsız olarak hızlıca gerçekleştirebiliyor. Mobil İmza ile başka bir akıllı kart, kart okuyucu ya da bilgisayar taşımaya gerek kalmadan cep telefonu aracılığı ile imza işlemleri kolaylıkla yapılabiliyor. Mobil İmza’nın güvenilirliği sayesinde özel sektör ve kamu uygulamalarında kullanıcılar zamandan tasarruf ederek imzalarını atabiliyor.

6,9 MILYON SAAT TASARRUF

Anında Mobil İmza ile zamandan tasarruf edilirken doğaya bırakılan karbon ayak izinde de ciddi bir azalma yaşandı. Turkcell’liler 2023 yılında 27,6 milyon imzalama yaparak yıllık 6,9 milyon saat tasarruf etti. Ayrıca ıslak imza gerektiren işlemler dijitale taşınarak Turkcell Mobil İmza ile 3 bin 325 ağaç kesilmesi önlenip 16,5 ton su tasarrufu sağlanırken, 938 ton Co2 ve 66 ton atık da önlenerek doğa dostu bir çözüm elde edildi.

KURUMLAR DA SİSTEME KATILABİLİYOR

Mobil İmza abonelik sürecinin dijitalleşmesine ek olarak Turkcell Mobil İmza sistemlerine entegre olmak isteyen kurumlar başvuru süreçlerini tamamen dijital ortamdan gerçekleştirebiliyor. Mobil İmza Servis Sağlayıcı Portal’ın hızlı, verimli ve yönlendirici arayüzüne erişim sağlayarak, kurumların Mobil İmza ile imzalama işlemlerinin gerçekleştirilmesine imkân sağlanıyor. Mobil İmza’ya entegre olmak isteyen kurumlar başvurularını mobilimza.turkcell.com.tr/ adresinden yapabiliyor.

5 DAKİKADA ABONELİK FIRSATI

Turkcell, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Mobil İmza dijital abonelik kanalını kullanıcılarına sundu. Tamamen dijital ortamda yalnızca 5 dakikalık bir işlemle Turkcell Mobil İmza abonesi olunabiliyor. Abonelik işlemleri için bayiye gitmeye gerek kalmadan şartları sağlayan tüm bireysel ve kullanıcı olarak tanımlı olan kurumsal hatlı Turkcell müşterileri aboneliklerini anindamobilimza.turkcell.com.tr/mobilimza adresinden başlatabiliyor. Anında Mobil İmza kanalı üzerinden Aylık/Yıllık Standart, Aylık/Yıllık Avukat, Başlangıç 3 Aylık, Bilirkişi başvuruları yapılabiliyor. İlk aboneliğe özel ise günlük geçerli 3 GB internet de hediye ediliyor. Turkcell’liler kendilerine uygun avantajlı paketi seçerek aboneliklerini dilediği zaman, kolaylıkla Anında Mobil İmza ile başlatabiliyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x