İş insanı Serdar Bilgili’nin New York’taki ortak olduğu gökdelenin satışlarına büyük ilgi

ABD’de yatırımlarını hızlandıran ve ünlü gayrimenkul kralı Davide Bizzi ile ortaklık kuran Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili, New York’un en fazla kata sahip 4’üncü gökdelenine de ortak olmuştu. Bilgili, sosyal medya hesabından sık sık 88 katlı 278 metre uzunluğunda olan ve Manhattan’daki 125 Greenwich Caddesi’nde yer alan gökdelenin fotoğrafını paylaşırken, gökdelendeki daire satışları pazartesi günü itibarıyla başladı.

FİNANSMAN SORUNLARI NEDENİYLE DURAKLAMIŞTI

Dünya Ticaret Merkezi’nin güneyinde yer alan ve Rafael Vinoly tarafından tasarlanan binanın satışları daha önce 2017’de başlamıştı ancak projenin orijinal ortakları arasındaki finansman sorunları ve anlaşmazlıklar nedeniyle duraklatılmıştı.

Binanın yüzde 90’ı 155 metrekare dairelerden oluşuyor. Binadaki çoğu daire için üç milyon doların altında fiyatlar talep ediliyor. Yine binanın 86. ve 88. katlarında tuzlu su kulvarlı havuz, fitness merkezi, spa bakım odaları ve etkinlik alanları yer alıyor.

Gökdelenin üst katları bölgeye hakimken, üst katlar kuzeyde Tribeca, batıda Hudson Nehri, güneyde Özgürlük Anıtı ve doğuda şehir merkezindeki 20. Yüzyılı başlarından kalma bir çok binayı görebiliyor. Gökdelendeki çoğu dairenin satışının gerçekleştiği de belirtiliyor.

AYNI KÜLTÜRE SAHİBİZ AÇIKLAMASI GELMİŞTİ

Bilgili’nin ortak olduğu, ABD’li şirketin sahibi Davide Bizzi, Serdar Bilgili ile ilgili olarak “İş dünyasında aynı kültüre, aynı görüşe, aynı tutuma ve aynı değerlere sahibiz” şeklinde açıklama yapmıştı.

26. UZUN GÖKDELENİ

Bilgili, Bizzi’ye ait Manhattan’daki 125 Greenwich caddesinde bulunan 88 katlı 278 metre uzunluğundaki gökdelene azınlık ortağı. Bina, gökdelenler şehri New York’un kat bakımından 4’üncü, uzunlukta ise 26’ncı yapısı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x