Hastalara 3 ay sonraya randevu verilen hastanede mescit üstüne mescit açıyor

Başhekim dayanmayan hastane olarak anılan Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki sorunlar her geçen gün çığ gibi artarak büyüyor.

Poliklinik hizmeti alabilmek için merkezi hekim randevu sistemi üzerinden tedavi olmak için randevu oluşturmak isteyen hastalara aylar sonrasına randevu verilirken, aynı şekilde radyoloji servisinde MR ve tomografi çektirmek isteyen hastalara 2 yıl sonrasına randevu verilmesi hasta ve hasta yakınlarını çileden çıkardı.

Konuyla ilgili defalarca Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) ile CİMER’e şikâyette bulunan vatandaşlar karşılaştıkları sorunlarına çözüm bulamazken, hastane yönetiminin ve özellikle de başhekimin farklı gerekçelerle sıklıkla değişmesi hastanede oluşan yönetimsel istikrarsızlığı daha da arttırttı.

MR ve tomografi için hastaneden görüntüleme hizmeti alan hastalar çekim sonrası bu kez rapor eziyetiyle karşılaşıyor. Bir hafta içinde tamamlanıp sisteme yüklenmesi gereken raporun 1 ay ila 45 günü bulması da hastaların tepkisine neden oldu.

Hastanenin Radyoloji Servisinde görev yapan doktorların aynı zamanda özel hastanelerde ve özel kliniklerde görev alması nedeniyle mağduriyetlerin de arttığı öğrenildi.

Vatandaşlar, Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmasına rağmen kaliteli sağlık hizmeti alamadıklarını, hastanede hijyen kurallarının hiçe sayıldığı ve vatandaşların balık istifi poliklinik koridorlarında sağlık hizmeti aldıklarına dikkat çekti.

Sorunların çığ gibi büyüdüğü hastane yerleşkesinde ise ihtiyaç olduğu gerekçesiyle namaz kılmak için yer bulamayan vatandaşlara adeta müjde gibi duyurulurcasına 4 yeni mescit açıldığı bilgisi paylaşıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x