Büyük Kulüp nam-ı diğer Cercled’Orient, bugün yeni başkanını seçiyor

Meltem GÜNAY

1882 yılında dönemin İngiliz elçisi Sir Alfred Sandison’ın girişimiyle 30 kurucu üyeyle temeli atılan Büyük Kulüp, Osmanlı döneminde diplomatlar kulübü olarak kurulan ilk sosyal müessese ve Türkiye’nin en eski sosyal kulübü. Kuruluşundan itibaren diplomatların olduğu kadar yöneticilerin ve iş dünyasının da ilgisini çeken, sayılı isimlerinin üyesi olduğu kulüp, yeni dönem başkanını bugün seçiyor.

Kulübün yaklaşık 9 bin 500 üyesi var ama eski seçimlere bakıldığında üyelerin yarısı sandık başına gidiyor. Tarihinde ilk kez beş adayın yarıştığı ve seçim sürecinin yüksek tempolu geçtiği düşünülürse bu kez daha fazla üyenin sandık başına gitmesi bekleniyor. Sabah 10.00’da başlayacak seçimlerin 17.00’de tamamlanması planlanıyor.

İŞTE O ADAYLAR


Melih Tavukçuoğlu:
Tavukçuoğlu Gayrimenkul Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Melih Tavukçuoğlu, ‘Deneyim Büyük Hedefler Büyük’ sloganıyla seçimlere katıldı.

Ali Ulvi Erim:
Hizmet sektörünün deneyimli isimlerinden olan Ali Ulvi Erim, A Grup Yönetim Kurulu Başkanı. Erim, ‘Daha Büyük Daha Kulüp’ manifestosuyla yola çıktı.


Erkan Ülker:
Türkiye’de yatırım yapmak isteyen yabancı şirketlere danışmanlık hizmeti veren Test Rite International TR şirketinin sahibi Erkan Ülker, kulüpte Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyor.


Mehmet Nuri Kuriş:
Kurişkule Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Kuriş, ‘Gelenekten Geleceğe’ sloganıyla seçimlere katılıyor.


Talat Yılmaz:
‘Öncü Büyük Kulüp, Önce Büyük Kulüp’ sloganıyla seçimlere katılan Talat Yılmaz, siyasetçi kimliğiyle de tanınıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x