65 Yıllık Gıda Devi İflas Etti! 30’dan Fazla Ülkeye İhracat Yapıyordu

Tire, İzmir’de köklü bir geçmişe sahip olan ve dünya çapında 30’dan fazla ülkeye ürün ihraç eden Tamtad Konservecilik, mali zorluklarla başa çıkamayarak iflasını açıkladı. Firmanın 65 yıllık tecrübesi ve Türkiye’nin gıda sektörüne olan katkıları, ülke ekonomisindeki zorlukların bir yansıması olarak görülüyor.

EKONOMİK KRİZ VE ARTAN MALİYETLER SON DARBEYİ VURDU

Firma, yüksek maliyetler, ekonomik kriz ve artan faiz oranları gibi etkenlerle mücadele ederken, son dönemde karşılaştığı ekonomik belirsizliklerle başa çıkamayarak iflas başvurusunda bulundu. 150’den fazla ürün çeşidi sunan Tamtad Konserve, Türkiye’nin önde gelen konserve firmaları arasında yer alıyordu.

İFLAS KARARI TİRE 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NDEN

Tire 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, 07/12/2023 tarihinde Tamtad Konservecilik’in iflas kararını duyurdu. Tasfiye sürecinin başlamasıyla birlikte alacaklılar ve hak sahiplerinin bir ay içinde alacaklarını bildirmeleri gerekiyor. İlk alacaklılar toplantısı ise 27/03/2024 tarihinde Tire Adliyesi’nde gerçekleştirilecek.

KÖKLÜ GEÇMİŞİYLE TANINAN BİR MARKA: TAMTAD KONSERVE

Tamtad Konserve Fabrikası, 1958 yılında kurucu Mesut Yuvgun tarafından kuruldu ve o günden beri Türkiye’nin önde gelen konserve üreticileri arasında yer aldı. İlk adımlarını 1959’da, Tire’deki Sanayi sitesindeki küçük bir tesiste atan firma, sebze konserveleri üretimiyle sektöre giriş yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x