Vietnam’da taksi bekleyen Türkiyeli gemi kaptanı öldürüldü

52 yaşındaki Türkiyeli gemi kaptanı Sinan Ergül iki ay önce çalıştığı gemiyle Vietnam’a gitti. 30 Temmuz’da arkadaşı ile birlikte bir alışveriş merkezine giden Ergül çıkışta taksi beklemeye başladı. O sırada kasaptan bıçak çalarak yanlarına gelen 24 yaşındak, Tran Van Son önce Ergül’e saldırdı, sonra arkadaşına saldırmaya çalıştı.

DHA’nın haberine göre, Tran Van Son olay yerinden kaçarken yaralanan Ergül’e ilk müdahaleyi yanında bulunan arkadaşı yaptı. Olay yerine sağlık ekipleri çağrıldı ancak Ergül hayatını kaybetti. Olay sonrası Ergül’ün yanında bulunan arkadaşları saldırganı yakaladı, polis ekiplerini çağıran iki arkadaş, zanlıyı polis ekiplerine teslim etti. Sinan Ergül’ün cenazesi Türkiye’ye getirildi.

‘EŞİM KİMSEYLE TARTIŞMAZDI’

Adli Tıp Kurumu önüne gelen Ergül’ün eşi Pınar Ergül, şunları söyledi:

“Hukuki yollardan haklarımızı arayacağız. Yapanların yanına kalmasını istemiyoruz. Hep ihmaller silsilesi var. Orada güvenlik varmış, güvenlik hırsızlık yapan adamı tutup dışarı atıyor, neden yakalamıyorsun? Kasaptan bıçak çalıyor, orada da ihmal var. Eşim orada taksi bekliyor, yüz yüze bile gelmemişler. ‘Ters baktın’ olayı bile değil. Arkasından bıçakla saldırmış. Eşim kimseyle tartışmazdı. Gemiden izin alarak alışveriş merkezine gitmişler. Arkadaşlarıyla gezmeye gitmişler. 5 yaşında ikizlerimiz var, çocuklarına doyamadı. Aslan gibi kocamın cenazesini verecekler. Nasıl bir süreç bizi bekliyor? Nasıl alışacağız? Çocuklarımla beraber zorluklarla yaşayan bir aileydik. Ekmek paramızı kazanıyordu, çok üzülürdük giderken. Çocuklarına hasretti. Bu işin peşini bırakmasınlar, gerekli cezaları alsınlar.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x