Stefan Kuntz’tan sitem! ‘Oyunumuzdan kesinlikle memnun kalmadım’

A Milli Futbol Takımı’nın Ermenistan’ı 2-1 mağlup ettiği maçın ardından teknik direktör Stefan Kuntz açıklamalarda bulundu.

3 puanı kazandıkları için mutlu olduğunu dile getiren Stefan Kuntz, “Beklediğimiz performansı sahaya yansıtamadık. Gerçekçi olursak iyi oynadığımız ve kaybettiğim birçok maçım oldu. Bu maç farklı bir maçtı. İyi oynayamadık ama Türk Milli Takımı’nın maçlarına tarihsel olarak bakacak olursanız, iyi oynamayıp kazandığı maç azdır. Bu yüzden 3 puanla kazandığımız için mutluyuz” dedi.

Oynanılan oyundan memnun kalmadığını ifade eden teknik adam, “Oyunumuzdan kesinlikle memnun kalmadım. İlk 30 dakikada savunma oyuncularımın pas kalitesi düşüktü. Merkez orta saha oyuncularına oyuna katamadılar. Bu yüzden memnun değildik. Bekleri oyuna soktuğumuzda onların opsiyonları çok yoktu. Onlar oyuna katkı sağlayamadı. Bu yüzden 3’lü defansı 4’lüye çevirdik. Salih’i defansın önüne aldık ve bu sistem sahaya daha iyi yansıdı” sözlerini kullandı.

Atmosfer hakkında konuşan Kuntz, “Ermenistan’da genel olarak iyi karşılandık. Bugünkü atmosfer tabii daha baskılıydı. Rakip yeni hocasıyla ilk maçına çıktı. Bizi zorlamaya çalıştılar. Böyle maçlarda bu tarz bir ortam olduğunda oyuncular ister istemez kilitlenebiliyor. Bu yüzden zorlandık. Ancak, galibiyetle başladığımız için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Enes Ünal’ın performansını değerlendiren teknik direktör, “Enes Ünal’a odaklanmamız doğru olmaz. Enes Ünal’dan daha kötü performans gösterenler oldu. Enes’in oyun içinde konsantrasyonu yüksek. İkinci golde bunu gördük. Önemli bir gole katkı sağladı. Bunlar da bir oyuncu için çok önemli anlar…” dedi.

Oynanacak Hırvatistan maçı hakkında konuşan Stefan Kuntz, “Hırvatistan maçı farklı olacak. Favori olan taraf biz olmayacağız. Aynı zamanda Bursa’da taraftarımız arkamızda olacak ve stadyumumuz dolu olacak. Milli maçlarda duygular da işin içine girince performans farklı oluyor. Ben Bursa taraftarının ne kadar iyi olduğunu biliyorum. Bursa’daki maç çok farklı olacak” açıklamalarında bulundu.

SORU: “Bazı futbolcuları oynamasında, oynamamasında, kadro dışı kalmasında oruç tutup tutmamasına yönelik iddialar var.”

Stefan Kuntz: “Öncelikle karşı bir soru sormak isterim. Ben kadro belirlerken oruçlu olmalarının niteliğinde karar vermemi nereden çıkarıyorsunuz? Birçok oyuncu oruçluydu. Ben bu durumu yüzde 100 destekliyorum. İlk 11’imi kurarken performanslarına bakarak kurarım. Bu doğrultuda ilk 11’i seçerim.

“Abdülkerim Bardakçı, Galatasaray’ın pazar günü oynayacağı maçın kadrosuna dahil edildi. Oyuncu kadrodan çıkarılırken acele mi edildi?”

Stefan Kuntz: Abdülkerim’in durumu yakın zamanda açıklığa kavuşacak. Perşembe günü en son Abdülkerim’i tedavi eden doktorlardan rapor aldık. Nöroloji bölümü, 2 hafta daha tedavisinin süreceğini söyledi. Biz de böyle bir karar verdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir