Mustafa Sarıgül’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrı: Doğal Afetler ve Deprem Bakanlığını kuralım

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Beşiktaş Platin Sitesi’ndeki konutunda düzenlediği basın toplantısında, gündemi değerlendirdi.

Mustafa Sarıgül, ülkede meydana gelen deprem ve afetlerle ilgili üzüntüsünü dile getirdi.

Sarıgül, “Ormanlarımız yanıyor, ‘Rüzgar olumsuz etkiledi’ diyoruz. Sel geliyor, ‘Bir yılda yağması gereken yağmurlar bir günde yağdı’ diyoruz. Deprem oluyor ve diyoruz ki ‘Asrın afetiyle karşı karşıyayız’. Biz siyasiler olarak, her deprem sonrası, her sel felaketi sonrası sarı çizmelerimizi giyinerek ne yazık ki poz veriyoruz.” diye konuştu.

“Doğal Afetler ve Deprem Bakanlığını kuralım”

Mustafa Sarıgül, bu acıları tekrar yaşamamak için önceden tedbir alınması gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

Deprem ve sel felaketleri bize göstermiştir ki sadece AFAD ve Kızılay ile bu sorunları çözemeyiz. Türkiye Değişim Partisi olarak, kurulduğumuz günden bugüne kadar ‘Doğal Afetler ve Deprem Bakanlığını kuralım’ diyoruz. Doğal Afetler ve Deprem Bakanlığı kurulsaydı, inanın ki bu tedbirleri çok önceden almış olurduk. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza bir kez daha sesleniyorum. Sayın Cumhurbaşkanım bir kararname çıkararak, lütfen geciktirmeyelim, Doğal Afetler ve Deprem Bakanlığını kuralım. Çocuklar ölmesin, analar ağlamasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir