Microsoft Teams Baştan Aşağı Değişiyor

Tüm dünyada iş dünyası büyük bir hızla hibrit çalışma sistemine geçiş yaparken iletişim de çevrimiçi platformlara bağlı olmaya başladı. Bu platformlar arasında en çok tercih edilenlerden birisi de Microsoft’un Teams platformu olmaya devam ediyor.

Microsoft’un devamlı güncelleştirmeye devam ettiği Microsoft Teams, bugün büyük yeniliklere kavuştu. Uygulamanın arka yüzünden ön yüzüne kadar her noktasını kaplayan yenilikler, Microsoft’un açıklamasına göre platformun çok daha hızlı ve kolay çalışmasını sağlayacak.

Microsoft Teams’e gelen yenilikler:

Tasarım:

Uygulamanın arayüzünde bu güncellemeyle birlikte küçük ama göze çarpan yeni tasarımlar da görüldü. Yeni tasarım değişiklikleri, özetle Windows 11’de kullanılan “Mica” adlı materyal tasarımını Teams’e getirdi. 

Göz kanatan o mor renk de ortadan kalktı.

Performans:

Yeni güncellemeyle yapılan en büyük değişiklik altyapıyı kapsadığından, asıl olay performans değişiminde yatıyor. Microsoft Teams, yeni güncellemeyle birlikte artık Electron altyapısına tamamen veda etti. Platform, Microsoft’un kendi teknolojisi olan Edge WebView2’ye geçiş yaptı.

Microsoft’un açıklamasına göre Teams, artık %50 daha az RAM ve %70 daha az disk alanı harcayacak. Bununla birlikte platform, toplam %50 daha az kaynak harcarken 2 kat daha hızlı çalışacak.

Yapay zekâ desteği:

Microsoft’un 365 uygulamalarına entegre edeceği yeni Copilot yapay zekâsı, Microsoft Teams’de de yer alacak. Kullanıcılar, yapay zekâ ile toplantılar oluşturma ve takvim yönetimi gibi pek çok özelliğe sahip olacak.

Yenilenen Microsoft Teams uygulaması, ön izleme sürümüyle bugünden itibaren yayınlanacak. İşletmeler, Microsoft Teams’in ön izleme sürümüne uygulamadaki Ayarlar > Teams Hakkında sekmesinden ulaşabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir