Küçükçekmece Gençlik merkezi’ne kavuştu 

Küçükçekmeceli gençlere sanattan, spora, eğitimden, sosyal yaşama pek çok alanda hizmet verecek olan Küçükçekmece Belediyesi Gençlik Merkezi’nin resmi açılışı Belediye Başkanı Kemal Çebi’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Küçükçekmece Belediyesi, ilçenin en genç mekânı ‘Gençlik Merkezi’ni Halkalı Merkez Mahallesi’nde hizmete açtı.

Başkan Çebi: Hayallerimi hayata geçirmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum

Gençlik Merkezi’nin açılışını Küçükçekmecelilerle birlikte gerçekleştiren Başkan Çebi, “ gençlerin yetenekleri ve eğitimleri doğrultusunda desteklenmesinin önemine dikkat çektiği konuşmasında, “Bu güzel merkezin açılmasından dolayı çok heyecanlıyım. Gençlere çok inanıyorum, onlarla ilgili pek çok çalışmayı hayata geçirmeye çalışıyorum. Benim seçim bildirilerimden bir kısmı gençler, kadınlar, kültür, eğitim, spor ve sanatla ilgili projelerdi. Bunlar bizim hayallerimizdi. O projeleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Buralardan tasarruf etmedik. Bu bina da eğitim, bilim, spor ve sanatı tek bir merkezde toplamanın bir çalışmasıdır. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Çebi, merkezi gençlerle birlikte gezerek, bilim ve teknolojinde sınıflarında incelemelerde bulundu.

Pek çok alanda ücretsiz hizmet verecek

İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile açılan merkez, fitness ve pilates salonundan, atölyelere; söyleşi salonlarından, çok amaçlı ders çalışma alanlarına ve kütüphaneye kadar pek çok noktada gençlere ücretsiz hizmet verecek. Merkezdeki eğitim bölümünden 15-30 yaş aralığı gençler, spor bölümünden ise 18-50 yaş grubu vatandaşlar yararlanabilecek. Gençlik Merkezi üyelerine, spor faaliyetlerinin yanı sıra diyetisyen desteği de verilecek.

Gençlik Merkezi, 295 m2 alanda Halkalı Merkez Mahallesi, Osman Gazi Caddesi’nde inşa edildi. Üye olmak isteyenler kayıtlarını bizzat merkezden,  kimlik fotokopisi ve 1 adet fotoğrafla gerçekleştirebilecek. Gençlik Merkezi’ndeki faaliyetlerle ilgili 444 4 360/7996 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi edinilebilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x